Sele připravené ke grilování v harrachovské restauraci bylo poraženo nelegálně

Státní veterinární správa zjistila, že restaurace v Harrachově (kraj Liberec) neplní zákonnou povinnost při uvádění potravin do oběhu. Sele určené na úpravu formou grilování bylo poraženo načerno. Chyběla řádná veterinární prohlídka a jeho porážka probíhala v nevyhovujících hygienických podmínkách.
Veterinární inspektoři maso na místě znehodnotili barvou a předali jej k likvidaci asanačnímu podniku. Šetření navíc ukázalo, že u daného podniku se nejedná o první prohřešek tohoto typu, což se promítne do výše pokuty. S provozovatelem bude zahájeno správní řízení o uložení sankce, která může činit až 1 milion Kč.


Inspekce v tržnici Vinamo odhalila značné množství nevyhovujících potravin
Falšované masné konzervy na českém trhu
Sledovatelnost tabákových výrobků nově platí pro všechny kategorie


