Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Spustí se druhá výzva programu Agricovid potravinářství, přihlásit se mohou i tržnice

Ministerstvo zemědělství bere v potaz stále trvající omezení dodávek potravin pro veřejné stravování a na trhy. Podporu, jež schválila také vláda, nabídne formou druhého kola programu Agricovid potravinářství.
Spustí se druhá výzva programu Agricovid potravinářství, přihlásit se mohou i tržnice

Rozhodné období pro posuzované žádosti má následující časové rozmezí: 1. prosince 2020 – 28. února 2021. Samotný příjem žádostí začne 15. března.

"Zacílení programu zůstává do oblasti potravinářských a zemědělských podniků a také nově na trhy tržnice. Zohlednilo se, že jsme nově zavřeli trhy a tržnice a chceme, aby tito lidé, kteří je provozují, mohli využít tohoto dotačního programu," prohlásila ministryně financí Alena Schillerová. „Chceme tím snížit riziko ukončení činnosti zemědělských a potravinářských podniků, které se podílejí na zajištění základních potřeb potravin a zemědělských produktů pro obyvatele České republiky,“ doplnil myšlenku ministr zemědělství Miroslav Toman.

Na první vlnu, u níž byl příjem žádostí ukončen 31. ledna 2021, vyčlenila vláda 3 miliardy Kč. Přestože ministerstvo na jejich vyhodnocení ještě pracuje, už nyní se ukazuje, že nedojde k vyčerpání finančního rámce.  Úřad tedy bude moci zbylé prostředky využít nyní.

Podmínky pro získání dotace zůstávají prakticky totožné (tzn. pokles příjmů o 25 % v meziročním srovnání v rozhodném období). Mění se pouze rozhodné období a maximální výše podpory. Potravináři si mohou sáhnout až na 1,8 milionu eur (pozn. dříve 800 tisíc eur) a zemědělci na 225 tisíc eur (pozn. namísto 100 tisíc eur). O zvýšení se zasadila Evropská komise, uvedl mluvčí Ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder