Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Státní veterinární správa a police v akci

Spolupráce pracovníků Státní veterinární správy a dálniční policie, tentokrát v Jihomoravském kraji, opět zafungovala. Během jednoho dne, navíc na stejném místě, se jí podařilo zajistit stovky kg potravin převážených v nevyhovujících podmínkách.
Státní veterinární správa a police v akci

Oba případy se odehrály při kontrole vozidel na silnici D 46, nedaleko sjezdu na Olomouc. V dodávce značky Mercedes inspektoři objevili 50 kilogramů mražených krevet, jejichž přeprava neprobíhala při vyhovujících teplotách. Mimo krevet se v prostorách nacházelo také 360 kusů vajec. Vejce byla na skořápkách řádně označená, nicméně řidič nebyl schopen doložit doklady o jejich původu. Třetím prohřeškem přepravce byla chybějící registrace u příslušné krajské veterinární správy. Výše zmíněné přečiny se nyní stanou předmětem správního řízení, ve kterém se rozhodne o udělení sankce. Ta se může vyšplhat až na 10 milionů Kč.

Ve druhém kontrolovaném vozidle bylo převáženo 320 kg mraženého krevetího masa a 25 kg neoznačených masných polotovarů. Ani zde nebyly dodrženy správné teploty skladování. U polotovarů navíc řidič nedokázal předložit nabývací doklady a veterináři je proto na místě znehodnotili modrou barvou a nařídili jejich následnou likvidaci v asanačním podniku na náklady kontrolovaného. Maximální výše pokuty v tomto případě může činit 50 milionů Kč.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder