Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Téměř 300 kg drůbežího masa bez dokladů zajistili veterináři v Olomouckém kraji

Na základě podezřelé inzerce na sociálních sítích, nabízející „prodej zmrazených slepic z vlastního chovu“, provedla Státní veterinární správa nejprve fingovaný nákup a posléze kontrolu potravinářského podniku v Hustopečích nad Bečvou. Díky tomu objevila cca 280 kg drůbežího masa neznámého původu.
Téměř 300 kg drůbežího masa bez dokladů zajistili veterináři v Olomouckém kraji

Celý případ se odehrál v potravinářském podniku v Hustopečích nad Bečvou, okres Přerov, Olomoucký kraj. Inspektoři reagovali na inzerát, ve kterém prodejce nabízel zmrazené slepice z vlastního chovu. Na místě jim byla prodána zmrazená slepice v mikrotenovém sáčku, na němž chybělo jakékoliv označení. Následně veterináři uskutečnili kontrolu, při níž v mrazících boxem našli 232 kusů zmrazených slepic o celkové váze cca 280 kg. Provozovatel k nim nebyl schopen doložit průvodní doklady a na přímý dotaz ohledně původu masa odpověděl, že jde o „maso od jednoho kamaráda“.

Výše zmíněné skutečnosti vedly pracovníky Státní veterinární správy k nařízení neškodné likvidace celé zásilky v asanačním podniku. Maso navíc na místě znehodnotili barvou, aby nemohlo být uvedeno na trh. Na provozovatele uvalili zákaz výroby, zpracování a uvádění živočišných produktů na trh a předeslali, že jej čeká správní řízení o uložení sankce. Ta se v tomto konkrétním případě může vyšplhat až na 1 milion korun.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder