Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Téměř půl tuny mražených potravin neznámého původu převáželo vozidlo bez patřičné výbavy

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) společně s celníky a pracovníky Policie ČR při kontrole dodávky jedoucí z Prahy po dálnici D8 zjistili nevyhovující podmínky při přepravě necelých 500 kg mražených potravin bez označení.
Téměř půl tuny mražených potravin neznámého původu převáželo vozidlo bez patřičné výbavy

Prvotní impuls vzešel od policistů, kteří zaznamenali přetížení daného vozidla o 1500 kg. Poté přivolali k případu veterináře a celníky. Ti zde objevili mražené drůbeží maso a zamražené mořské plody o celkové hmotnosti 487 kg. Potraviny nebyly žádným způsobem označeny a řidič na místě nedokázal předložit průvodní doklady. Vozidlo nedisponovalo chladicím ani mrazícím vybavením, což ukazuje porušení mrazírenského řetězce. Při dalším zkoumání se přišlo také na skutečnost, že dodávka nebyla schválena pro přepravu potravin.

Vzhledem k uvedeným přestupkům inspektoři celou zásilku na místě znehodnotili barvou a nařídili přepravci následnou likvidaci v asanačním podniku. Za přetížení automobilu padla pokuta 5000 Kč a v navazujícím správním řízení hrozí provozovateli sankce až do výše 1 milionu Kč.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder