Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Úřední veterinární lékaři zajistili zásilku 300 kg polotovarů pro výrobu kebabu

Celníci na Českokrumlovsku zastavili vozidlo převážející 300 kg mrazených masných polotovarů určených na přípravu kebabu. Ty byly přepravovány v nevyhovujících teplotních podmínkách, a navíc bez průvodní dokumentace. K případu na pomoc přizvali inspektory Státní veterinární správy.
Úřední veterinární lékaři zajistili zásilku 300 kg polotovarů pro výrobu kebabu

Vozidlo s německou SZP přepravovalo 300 kg zmraženého polotovaru kebabu. Jeho řidič, identifikující se tuniským pasem, poskytl informaci, že míří do provozovny stravovacích služeb v Českém Krumlově. Jelikož na požádání pracovníka celního úřadu nebyl schopen doložit původ zásilky, byli na místo přivoláni zástupci Státní veterinární správy. Ti potom konstatovali, že mražené potraviny nejsou přepravovány v předepsané teplotě a vlivem této skutečnosti došlo k jejich částečnému rozmražení.

Na základě těchto zjištění vznikl předpoklad, že by potraviny mohly být pro spotřebitele potenciálně nebezpečné. Proto inspekce zásilku na místě znehodnotila barvou a nařídila její neškodnou likvidaci na náklady kontrolovaného. Výši pokuty určí správní řízení, ale může se vyšplhat až na 50 milionů Kč.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder