Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Úspěšné jarní kolo celorepublikové Sbírky potravin

V průběhu sobotní Sbírky potravin (pozn. 24. dubna 2021) se podařilo shromáždit celkem 318 tun zboží, které se dostane do rukou potřebných.
Úspěšné jarní kolo celorepublikové Sbírky potravin

Do projektu se zapojilo více jak 800 prodejen na našem území. I díky nim se vybralo 286 tun potravin, z nichž je možné připravit až 570 tisíc porcí jídla, a 32 tun sortimentu drogerie.

„Statistiky jasně ukazují, že počet lidí v nouzi, kteří jsou závislí na pomoci potravinových bank, narostl v loňském roce až o desítky procent. Důvodem je koronavirová pandemie, jež připravila mnoho obyvatel o práci. S tím pak souvisí nedostatek finančních prostředků, které by pokryly alespoň nejnutnější životní potřeby. Moc proto děkujeme všem dárcům, jimž není lhostejný osud lidí ohrožených chudobou nebo sociálním vyloučením. Kdo nestihl darovat v sobotu, má stále ještě týden možnost v on-line obchodech Košík.cz, Rohlík.cz a iTesco.cz. Obrovské poděkování rovněž náleží i všem zaměstnancům jednotlivých obchodů a samozřejmě také dobrovolníkům za jejich ochotu a obětavost. Bez nich by celá akce v žádném případě nešla realizovat,“ vyjádřila své uznání a současně upozornila na doposud reálnou příležitost výkonná ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová.

Vše se nyní převeze do skladů potravinových bank, odkud zboží poputuje skrze jednotlivé charitativní organizace např. k rodičům samoživitelům, dětem z dětských domovů, seniorům, hendikepovaným občanům atd.

Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza mj. neopomněl zmínit činnost obchodních řetězců: „Je potřeba připomenout, že řetězce rozšiřují své aktivity, poskytují logistické kapacity a pro potravinové banky navyšují průběžné i jednorázové dary.“

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder