Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Více než dvě tuny mořských produktů obsahoval nelegální sklad v areálu pražské tržnice SAPA

Inspektoři Státní veterinární správy opět spojili své síly s pracovníky Policie ČR a provedli kontrolu skladu v areálu pražské tržnice SAPA. Tentokrát při ní odhalili sklad potravin živočišného původu, konkrétně mořských ryb a plodů o celkové hmotnosti přesahující dvě tuny, který byl provozován bez registrace a schválení Státní veterinární správy.
Více než dvě tuny mořských produktů obsahoval nelegální sklad v areálu pražské tržnice SAPA

Ve skladu se nacházelo 1200 kg krevet z Indie, Vietnamu a Bangladéše, 600 kg rybího masa (pangas, tilápie, makrela) původem z Irska, Norska, Číny a Vietnamu a 360 kg mušlí z Nového Zélandu. Sklad, jak již bylo zmíněno výše, nebyl schválen ani registrován, jak ukládá veterinární zákon. Navíc jeho provozovatel Státní veterinární správu o příchodu zboží neinformoval, čímž se dopustil také porušení zákona o potravinách.

Inspekce zakázala uvádět tyto potraviny na trh. Provozovatel skladu je musí odeslat zpět do zemí původu nebo je nechat na vlastní náklady zlikvidovat v asanačním podniku. Ať se rozhodně pro jakékoliv řešení, má povinnost to Státní veterinární správě řádně doložit. V nejbližší době s ním bude zahájeno správní řízení o uložení pokuty, jejíž výše může v tomto konkrétním případě činit až 1 milion Kč.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder