Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Zákon o EET přinese podnikatelům nemalé výdaje

Elektronickou evidenci tržeb si bude muset pořídit zhruba 600 tisíc obchodníků. Tento krok si vyžádá nemalou investici, která začíná minimálně na pěti tisících korunách bez DPH a v krajních případech se může živnostník dostat až na čtyřnásobek.
Zákon o EET přinese podnikatelům nemalé výdaje

Zákon o evidenci tržeb byl podepsán prezidentem české republiky 30.3.2016, přičemž od 1. prosince 2016 se bude týkat segmentu ubytování, stravování a pohostinství. Přesné datum bude ještě upřesněno, jelikož záleží na tom, kdy bude zákon zakotvení ve Sbírce zákonů.

Pro podnikatelé zavedení EET bude znamenat výdaj začínající minimálně na 5000 korunách. V dalších případech je to bude stát další 100 korunu každý měsíc, jelikož na tom budou chtít softwarové firmy a telefonní operátoři vydělat. Tento výdaj se bude týkat především živnostníků, kteří dělají učetnictví na koleni.


Firmy zaměřující se na přístroje či programy EET nabízejí celé balíčky včetně s připojením na internet, a ty si za pravidelnou údržbu a aktualizaci celého servisu naúčtují měsíční poplatek. Operátoři zase nabízejí samotné programy, které si mohou nahrát do chytrých mobilů či rovnou celý komplet obsahující pokladnu, terminál, tiskárnu i internet. Měsíční paušál za služby od jednoho z operátoru začíná od 250 korun.

Pořízení přístroje včetně tiskárny začíná cenově od pěti tisíc korun bez DPH. Částku daně z příjmu si mohou podnikatelé odečíst.

Do systému kolem evidence tržeb musí investovat také stát, suma se vyšplhá na 50 milionů korun.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder