Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Aktivní filtr témat

Všechny aktuality

Podzimní Sbírka potravin 2021

Podzimní kolo sbírky potravin potvrdilo, že i v této nelehké době dokážeme projevit solidaritu. Celkem se nashromáždilo 410 tun potravin a drogistického sortimentu, které poputují potřebným.

Dotace pro pěstitele brambor

Přestože první vlaštovky z letošní sklizně brambor vypadají pozitivně, v produkci této plodiny není Česká republika soběstačná. Stát proto připravil návrh nové dotace, aby zemědělcům umožnil osázet více polí a současně pomohl s problémem nedostatečných skladovacích kapacit.

Ministerstvo zemědělství letos navýšilo podporu potravinových bank

V letošním roce vyčlenilo Ministerstvo zemědělství (MZe) v rámci dotačního programu 63 milionů na pomoc potravinovým bankám. Nyní tuto částku zvýšilo o dalších 11,7 milionu Kč.

Nejistá budoucnost českých potravinových bank

V Čechách funguje 14 potravinových bank. Každá z nich sváží a skladuje neprodejné potraviny, které následně poskytuje lidem v nouzi. Ročně tak pomohou až sto tisícům klientů. Prakticky závislé jsou však na finančních dotacích z ministerstva a právě ty už mají jisté pouze pro tento rok.

Kampaň na podporu konzumace ryb bude stát téměř sedm milionu

Ministerstvo zemědělství (MZe) spouští novou kampaň pod názvem Ryba na talíř, která má podpořit konzumaci sladkovodních ryb.

Češi přicházejí na chuť řepkovému oleji

O řepkový olej mají čeští zákazníci stále větší zájem. Jeho prodej navzdory vyšším cenám šel v loňském roce nahoru. Jedním z důvodů může být reklamní kampaň, která je z velké části financována z daní z Evropské unie a Českého státu.

Vyšší dotace pro program Mléko do škol a na ovoce

Europoslanci podpořili finanční posílení programu, díky němuž školáci dostávají dotované čerstvé ovoce, mléko a mléčné výrobky.

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder