Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Alkohol, drogy a mládež 2022

Kontrolní akce zaměřená mj. na dodržování zákazu kouření ve vnitřních prostorách známá pod názvem Alkohol, drogy a mládež v letošním roce svými výsledky nepotěšila. Porušení legislativy inspekce odhalila ve třetině navštívených restaurací a klubů.
Alkohol, drogy a mládež 2022

Výše zmíněná akce se koná od roku 2015 (pozn. kdy začal platit zákaz kouření ve vnitřních prostorách restaurací a dalších stravovacích zařízení a současně povinnost provozovatelů tato místa řádně označit) vždy v říjnu v období podzimních prázdnin a spadá do kompetence hygienických stanic, přičemž nápomocni jsou také policisté, celníci či pracovníci České obchodní inspekce.

Letos se uskutečnilo 288 kontrol zaměřených především na značení zákazu kouření a zákazu prodeje tabákových výrobků a alkoholických nápojů a taktéž na dodržování zákazu kouření. Nevyhovující zjištění se vyskytlo v 94 případech, přičemž 22 x nebyla splněna oznamovací povinnost vůči místně příslušné krajské hygienické stanici. Navrženo bylo 27 sankcí za celkovou sumu 120 600 Kč.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder