Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Farma Kozí Hrádek s.r.o. přišla o ocenění kvality dvou svých výrobků

Státní veterinární správa (SVS) na základě zjištění závažného porušení podmínek welfare zvířat na Farmě Kozí Hrádek s.r.o. odebrala značku kvality KLASA zrajícího ovčího sýru Ondráš a ocenění Regionální potravina, jímž se pyšnilo jejich Čerstvé máslo – BIO.
Farma Kozí Hrádek s.r.o. přišla o ocenění kvality dvou svých výrobků

Kontrola, která se konala letos v únoru, odhalila závažná pochybení s ohledem na zákon na ochranu zvířat proti týrání. Mezi ně patřily zejména nevhodné podmínky a špatný fyzický i psychický stav chovu skotu. Inspektoři objevili i další prohřešky – nedostatky v evidenci zvířat, zanedbání ohlašovací povinnosti SVS při exportu zvířat, nesplnění podmínek domácí porážky, atd.

Kontrolní akce produktů, které nesou loga prestižních ocenění KLASA a Regionální potravina, mají vysokou prioritu a konají se pravidelně. Při zjištění jakékoliv nesrovnalosti SVS informuje Státní zemědělský intervenční fond (pozn. administrátor), který se dále problematikou zabývá. Závady vážného charakteru mají za následek odebrání značky kvality. O této skutečnosti je v konečném důsledku informována veřejnost.

Pro představu, ocenění KLASA mohou získat kvalitní potravinářské a zemědělské výrobky splňující veškeré legislativní požadavky a současně nadstandardní kvalitativní kritéria. Regionální potravina představuje vítěze krajských soutěží výše zmíněného sortimentu, přičemž základními podmínkami jsou: minimálně 70-ti procentní podíl místních surovin a 100 procentní tuzemský původ hlavní suroviny.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder