Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Odebrání značky kvality Klasa z výrobku

Na základě zprávy o nevyhovujícím výsledku kontroly plnění požadavků stanovených pro značku KLASA u společnosti Maso Jičín s.r.o. Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) rozhodl o odebrání této značky u výrobku TURBO SALÁM. Produkt tak přišel o značku KLASA, a to ke dni 18. prosince 2015.
Odebrání značky kvality Klasa z výrobku

Státní veterinární správa zjistila, že u výrobku TURBO SALÁM od společnosti Maso Jičín s.r.o. byl prokázán zvýšený obsah tuku, čímž došlo k hrubému porušené pravidel pro udělování národní značky KLASA. Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) následně značku Klasa odebral. V tomto případě výrobce uváděl na obalu výrobku maximální obsah tuku 48 %, po laboratorním vyšetření byl zjištěn obsah tuku s hodnotou 53,24 % s odchylkou 1 %. Tento výsledek není pro danou potravinu v souladu s deklarací obsahu tuku na obalu výrobku, a zároveň s technickou dokumentací výrobku KLASA.

V současné době byl s výrobcem zahájen proces o neprodlenému odstranění loga značky KLASA z obalu uvedeného výrobku. Kvůli tomuto zjištění je zároveň společnost Maso Jičín povinna vyřadit z dalšího oběhu potraviny s nedostatečným nebo nesprávně označeným výrobkem.

Rádi bychom tímto spotřebitele upozornili, že se mohou při jakékoli pochybnosti v souvislosti s oceněnými výrobky obrátit na infolinku info@eklasa.cz. Na základě zaslaného podnětu bude každý předmět obratem řešen a předán k dozorovým orgánům k prošetření. Cílem je podle mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Vladimíry Novákové zajistit, aby portfolio oceněných výrobků značky KLASA byly nabízeny jen výrobkům skutečně maximálně kvalitním výrobkům.

Národní značku KLASA uděluje ministr zemědělství potravinářským a zemědělským výrobkům mimořádné kvality od roku 2003. Její administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Výrobci je udělována na tři roky. Logo má za účel spotřebiteli jednoduchým způsobem pomoci k lepší orientaci na trhu při rozeznávání výjimečné kvality produktů v porovnání s běžně dostupnými potravinami. Spotřebitelé v současné době mohou nalézt značku KLASA na obalech u 1 110 výrobků od 224 českých a moravských výrobců.


Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách http://www.eklasa.cz/.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder