Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Aktivní filtr témat

Všechny aktuality

Fairtradové produkty se těší oblibě

Značení formou etické certifikace Fairtrade kupujícím říká, že si pořizují produkt, za nějž jeho pěstitel dostal odpovídající odměnu, vznikl bez dětské práce a ničení životního prostředí. Není divu, že zájem o tyto výrobky již několik let roste.

Jarní kolo Sbírky potravin 2022

Doposud přineslo celorepublikové jarní kolo Sbírky potravin, jež se uskutečnilo ve 1200 prodejnách, 292 tun potravin a 33 tun základních drogistických a hygienických potřeb. Tyto prostředky nyní poputují k potřebným. Formou on-line nákupů navíc stále můžete přispívat, a to až do 1. května.

Výroba i spotřeba piva loni klesla

V České republice se loni uvařilo 19,6 milionu hektolitrů piva, což představuje meziroční pokles o 2,8 %. Snížila se také spotřeba piva na jednoho obyvatele. V roce 2021 činila 129 litrů, o rok dříve 135 litrů.

Úspěch vinařství Znovín Znojmo

Z mezinárodní soutěže růžových vín Concours Mondial de Bruxelles Rosé Wine Session, která se koná ve španělském městě Valladolid, si vinařství Znovín Znojmo přiváží titul šampiona kategorie polosuchých růžových vín.

Ohlédnutí potravinových bank za rokem 2021

V loňském roce se potravinovým bankám podařilo nashromáždit 9300 tun potravin, což představuje meziroční nárůst o více než třetinu.

Zájem o rostlinné produkty roste

Čeští spotřebitelé stále častěji vyhledávají rostlinné alternativy mléka a masa. Na tuto skutečnost se rozhodli prodejci reagovat rozšířením nabídky daného sortimentu.

Vylepšení mléčných výrobků

Pandemie značně ovlivnila smýšlení českých spotřebitelů – více se starají o své zdraví a změnili nákupní chování. Na tuto situaci se rozhodli reagovat zpracovatelé mléka a výrobci mlékárenských produktů.

Zmrazená versus sterilovaná zelenina

Statistiky ministerstva zemědělství ukazují, že loni vzrostla produkce zmrazené zeleniny. Naopak výroba sterilované zeleniny se upozadila. Obojí lze přičítat „covidové době“.

Změna limitů koncentrace olova v některých potravinách

Od 30. srpna letošního roku platí v Evropské unii (EU) přísnější limity pro obsah olova v určitých potravinách, např. v kojeneckých výživách, kořeních, vínech či soli.

Třídění gastroodpadu

Pilotní projekt třídění gastroodpadu v Praze nepřinesl kýžené výsledky a po dvou letech končí. Naopak v Teplicích, které se speciálním tříděním začaly zabývat letos v dubnu, se ujalo a na jaře je v plánu jeho další rozšíření.

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder