Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

V asijské prodejně v Brně objevily inspektorky pře 100 kg masa neznámého původu

Pracovnice Státní veterinární správy (SVS) během kontroly asijské tržnice v Brně v jedné z provozoven odhalily více jak 100 kg chlazeného a mraženého masa neznámého původu.
V asijské prodejně v Brně objevily inspektorky pře 100 kg masa neznámého původu

Ve znečištěné vitríně, dané prodejny, se nacházelo maso bez označení povinnými údaji. Část masa prošla povrchovým ošetřením ve formě opálení, což je v rozporu s legislativou.

V mrazicím boxu uvnitř provozovny byly skladovány různé druhy masa. Maso, mj. v nevhodných obalech, postrádalo značení a vykazovalo smyslové změny. Provozovatel k němu nedoložil doklady původu a inspektorky se snažil přesvědčit, že potraviny má pro svou osobní spotřebu, nikoliv na prodej.

V chladicím boxu u prodejny pracovnice SVS našly několik kusů zvířecích samčích pohlavních žláz. Také v tomto případě chybělo značení i doklady původu. Navíc žlázy nebyly jatečně opracované.

Vzhledem k výše uvedenému inspektorky potraviny na místě znehodnotily obarvením a nařídily jejich následnou neškodnou likvidaci na náklady kontrolovaného. Tomu ve správním řízení hrozí pokuta až 50 milionů Kč.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder