Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Aktivní filtr témat

Články v sekci Bezpečnost

Inspektoři odhalili nelegální výrobnu v tržnici SAPA

Pracovníci Státní veterinární správy společně s Policií ČR provedli další kontrolní akci v pražské tržnici SAPA. Objevili zde nelegální výrobnu a v ní téměř půl tuny potravin živočišného původu.

Na tuzemský trh mířilo 1,135 tuny chilli papriček s pesticidy

Pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) společně s Celním úřadem Praha – Ruzyně nevpustili do tržní sítě zásilku chilli papriček, v nichž laboratoř odhalila nadlimitní přítomnost reziduí pesticidních látek. Celková hmotnost nevyhovujících potravin činila 1135 kg.

V asijské prodejně v Brně objevily inspektorky pře 100 kg masa neznámého původu

Pracovnice Státní veterinární správy (SVS) během kontroly asijské tržnice v Brně v jedné z provozoven odhalily více jak 100 kg chlazeného a mraženého masa neznámého původu.

Další 3 masné výrobky s listeriemi

Pracovníci Státní veterinární správy (SVS) v rámci svých kontrol zjistili bakterie Listeria monocytogenes ve 3 odlišných typech masných výrobků. Vždy šlo o produkty od drobných lokálních výrobců (pozn. z různých krajů). Celkem se jednalo o více než 100 kg produktů, které se už prodaly, nicméně jejich data spotřeby stále nevypršela.

Prodejce na sociální síti nabízel výrobky z drůbežího masa z nelegální výroby

Pracovníci Státní veterinární správy (SVS) z Brna na sociální síti objevili prodej uzeného drůbežího masa pocházejícího z nelegální výroby.

Pražští hygienici vykonali mimořádné kontroly v souvislosti s Mistrovstvím světa v ledním hokeji 2024

Pracovníci Hygienické stanice hlavního města Prahy (HSHMP) s ohledem na konání Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 uskutečnili mimořádné kontroly stravovacích a ubytovacích služeb, které představují zázemí hokejových týmů a jejich fanoušků. Nezjistili žádné prohřešky ohrožující průběh šampionátu.

Inspekce odhalila 2,64 tuny exotického ovoce s nadlimitní přítomností 6 pesticidů

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) objevila nevyhovující potravinu ATEMOYA THOMPSON, u níž širokospektrální analýza v akreditované laboratoři zjistila nadlimitní hodnotu reziduí 6 pesticidních látek.

Párky výrobce z Vysočiny obsahovaly listerie

Státní veterinární správa (SVS) nařídila stažení potraviny Opékací parek výrobce Agroinvest Bobrová. Vyšetření ve Státním veterinárním ústavu v Jihlavě v tomto produktu odhalilo bakterie Listeria monocytogenes. Závadná šarže čítala 80 kg a již byla prodána v provozovnách výrobce v kraji Vysočina.

Ohlédnutí SZPI za rokem 2023

Za loňský rok provedli pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) 48 821 kontrolních vstupů do provozoven potravinářských podniků, provozoven společného stravování, celních skladů a internetových obchodů. Výše uložených pokut přesáhla 128 milionů Kč.

Závažné prohřešky při skladování masa v restauraci na Znojemsku

Pracovnice Státní veterinární správy (SVS) z Jihomoravského kraje během kontroly restaurace v okrese Znojmo odhalily hned několik přestupků s ohledem na skladování masa – neznámý původ, překročené datum použitelnosti, nevhodné teplotní podmínky, absence značení.

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder