Všechny aktuality

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) při kontrole internetového prodeje narazila na doplněk stravy, jež obsahuje nepovolené farmakologicky účinné látky.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila několikasetnásobně překročené množství tropanových alkaloidů ve špenátovém protlaku, který byl v naší tržní síti k dostání v prodejnách COOP a Billa.

Podle Českého statistického úřadu, který provedl srovnávací analýzu, Češi v dubnu při nákupu potravin oproti loňskému roku ušetřili. Výrazně nižší ceny jsme mohli zaznamenat u sortimentu ovoce a zeleniny. Levněji se dalo pořídit také vepřové maso, mléko, vejce, máslo či těstoviny.

Průzkum této problematiky na žádost Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) a Rady kvality České republiky zpracovala firma Ipsos. Zúčastnilo se ho 1007 respondentů (pozn. věkové rozmezí 18 – 75 let) z různých koutů České republiky. Vyšlo najevo, že výživové údaje si většina spotřebitelů spojuje pouze s energetickou hodnotou a při volbě potravin hraje prim doba spotřeby, cena a vzhled.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odhalila nevyhovující doplněk stravy. Ten ani zdaleka nesplňoval deklarovaný obsah hořčíku a vápníku.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zveřejnila souhrnnou zprávu o své činnosti v uplynulém roce. Vzhledem k podmínkám vyplývajících z nouzového stavu a pandemické situace, jež přinesly značný nárůst obratu e-shopů, se oproti minulosti výrazněji věnovala právě internetovému prodeji.

Pracovníci Státní veterinární správy společně s celníky odhalili dodávku, jež převážela více než 80 kilogramů ryb a mořských plodů neznámého původu za nevyhovujících podmínek.

Státní veterinární správa (SVS) se opět pustila do kontrol stánkových prodejců na tržištích. V Ředhošti na Litoměřicku zjistila hned několik prohřešků u prodejce masných výrobků.

V průběhu sobotní Sbírky potravin (pozn. 24. dubna 2021) se podařilo shromáždit celkem 318 tun zboží, které se dostane do rukou potřebných.

Dne 12. května 2021 začne platit zákaz prodeje tzv. potravin dvojí kvality. Díky tomuto kroku už by nemělo docházet ke klamání zákazníků nabídkou potravin s rozdílnými vlastnostmi, které se na trhu nabízejí v identickém obalu, označení, barvě, grafice nebo se stejným marketingem.